Motýlí zahrada v Brně

Do schmetterlinghausu nebo k nám

Všichni mají rádi motýli. Zároveň je čím dál tím těžší nějakého potkat. Když jich chcete vidět víc než jednoho osamělce nebo víc druhů, snažíte se nacpat na výstavu motýlů nebo jedete do německého motýlího domu, do Schmetterlinghausu. No a nebo můžete přijít k nám na zahradu.

⇒ TO MUSÍM VIDĚT

 

Motýli začínají létat už v červnu, ale ten pravý motýlí ráj je v červenci kolem poledne. Některé druhy odpoledne už neuvidíte. 

 

JAKÉ MOtýly u nás můžete vidět

Nejvíc máme na zahradě okáčů. Těch máme hned několik druhů. Druhý nejčastější motýl je bělásek, který je u nás i v malých hejnech. Jejich tanec je opravdu okouzlující. Setkat se můžete i s řadou menších a méně nápadných motýlů, jako je ostruháček kapinicový, soumračník metlicový nebo žlutavka dlouhonosá. Z "klasiky" máme na zahradě babočku bodlákovou, babočku kopřivovou nebo modrásky. Když budete mít štěstí, uvidíte i jednoho z chráněných otakárků.

Naše kompletní motýlí pozorování, které může být i vaše, najdete v iNaturalistu.

⇒ TO MUSÍM VIDĚT

 

Na čem si u nás motýli pochutnávají

Motýli létají po celé zahradě, ale některé biotopy jsou pro ně přeci jen zajímavější než jiné. Nejvíc motýlů najdete na bodlácích v horní části zahrady a pak na našich bylinkových terasách. Na těch se potkávají se čmeláky a se včelami.

 

Z bylinek kvete první mateřídouška, šalvěj lékařská a ostropestřec mariánský. Navazule levandule s třezalkou, kterou střídá dobromysl a nakonec nakvétá yzop. Všechny bylinky si k nám můžete přijít natrhat.

⇒ CHCI NA SAMOSBĚR BYLINEK

 

Po zahradě si motýli pochutnávají i na kopretinách, řebříčku, denivkách, záplaváku nebo zlatobýlu. Z letniček pro sebe i pro motýly vyséváme měsíček, aksamitník, sluncovku nebo ostálky. Pokud z nich posbíráme semínka, najdete je v naší semínkovně

⇒ CHCI SEMÍNKA